בית / ניהול תקציב / תשובה לעודד בנוגע למצב בו החזר המשכנתא גבוה מההכנסה מדמי השיכורת

תשובה לעודד בנוגע למצב בו החזר המשכנתא גבוה מההכנסה מדמי השיכורת

 

הי גיל,

"שכחת משהו מאוד עיקריאתה מציג איך ניתן להגיעלדירה להשקעה ללא הון אך באף פוסט אינך מציג אתהחישוב של ההחזר החודשי בגין המשכנתא שלקחתזה לא יוצא כלכלי מכוון שההחזר גדול יותר מההכנסהשל השכירות"

עודד א.

עודד מעלה כאן שני נושאים חשובים שדורשים העמקהלעולם ההשקעות ויצירת נכסים:

1. מהו תזרים מזומנים בעסקה ?
2. והאם כדאי לעשות עסקה כשתזרים המזומנים שלה שלילי?

המטרה שלי היא להנגיש עבורך בצורה פשוטה עקרונות בסיסיים להגעה לנכס שייתנו לך הכנסה חודשית קבועה. הסיבה לכך היא ההכרה שלי שכל אדם צריך יותר ממקור הכנסה אחד, כי אסור לאדם להיות תלוירק בתלוש השכר כי זה מסוכן.

ודבר נוסף, אנשים בעלי נכסים, אינם מוכשרים, חכמים או יודעים יותר ממך. הם רק התגברו על הפחד שעוצר את רוב האנשים מלהתעמק ולהבין בנושא כה חשובלהצלחה הכלכלית. והם מוכנים להשקיע ללמוד ולפעול. כי ניהול תקציב לא חייב לעסוק רק בקיצוצים.

מהו תזרים מזומנים חודשי בעסקה?:

תזרים המזומנים חודשי בעסקה, הוא הסכום של ההכנסות בעסקה פחות ההוצאות. לדוגמה: שכ"ד של נכס הוא 2,250 ₪ לחודש והחזר המשכנתא וכל שאר ההוצאות הוא 2,200 ₪ לחודש, הרי שתזרים המזומנים של העסקה הוא 50 ₪ לחודש בלבד.

מה ההבדל בין תזרים מזומנים לכדאיות הכלכלית שלהעסקה:

בכל עסקה אנו מחליטים מה האסטרטגיה שלנו:

האם אנו משקיעים בשביל רווח הוני או לצורך בתשואה שוטפת. ההחלטה זו משפיעה על תכנית המימון ועל תזרים המזומנים שנתכנן.

דוגמה לתכנון תזרים מזומנים בעסקה הונית (Flip):

מזהים נכס עם פוטנציאל לרווח הוני משמעותי ביחס להשקעה, נניח שעל נכס מסוים צפוי לנו רווח הוני של 150,000 ₪ בתוך שנתיים. בעסקה זו ננסה לדחות תשלומים כמה שאפשר, על מנת שיהיה לנו תזרים מזומנים קל עד למכירה. וכדי להשיג זאת נבדוק אפשרות למימון העסקה בהלוואת בלון (הלוואה שנשלם רק בתום התקופה) או הלוואה בגרייס (הלוואה שנשלם את הריבית בלבד ואת קרן ההלוואה בסוף התקופה) כתוצאה מכך בתקופה זו יהיה לנו תזרים מזומנים חיובי כי את עיקר התשלום נשלם בעת המכירה של הנכס.

דוגמה לתכנון תזרים מזומנים בעסקה תזרימית(פירותית):

בעסקה זו אנו רוכשים את הנכס על מנת לקבל הכנסה חודשית קבועה ויציבה לאורך זמן. בתכנון תזרים המזומנים בעסקה זו לרוב נתכנן תזרים מזומנים חיובי.

דוגמה, ברכישת נכס בשווי של 700,000 ₪, שצפוי להניב לנו שכ"ד של 2,250 ₪ לחודש. על הנכס החדש נקבל משכנתא של 350,000 ₪ (חצי מהשווי) ויש לנו אפשרות לקחת סכום משכנתא נוסף של 400,000 ₪ הון סמוי על הבית שלנו. בבדיקת התזריםנגלה שאם נגדיל את המשכנתא ביותר מכ 520,000 ₪ נעבור מתזרים חיובי לתזרים מזומנים שלילי. לכן, אם נרצה לשמור על תזרים מזומנים חיובי, נוכל להשתמש במשכנתא כוללת של 520,000 ₪ ולא יותר. לכן יחסרו לנו עוד כ 180,000 ₪ להשלמת העסקה.

כדי להשלים את העסקה נחפש מקורות אחרים למימון.סכום זה עשוי להימצא אולי ב: תכנית חסכון, הלוואה בגרייס מקרן השתלמות, או בסכום עתידי שצפוי לנו שעד לקבלתו ניקח הלוואה בגרייס (החזר ריבית בלבד).

האם תמיד נעדיף תזרים מזומנים חיובי?

לא, לעיתים נעדיף עסקה בתזרים מזומנים שלילי וזה כמובן בהנחה שתהיה לנו הכנסה שתאפשר לנו לשלם את ההפרש שבין הכנסות העסקה להוצאות שלה.

חלון ההזדמנות

אני רוצה להזכיר לך שאנו בסוף ההרשמה במחיר השקה מיוחד לתכנית סוד הכסף שתפתח בעוד זמן קצר.

בתוך 100 ימים יהיו לך הכלים והידע להיות חלק מקבוצה מצומצמת של אנשים שצוברים עושר ונכסים וחיים את החיים שלהם בלי הצורך לעסוק בהישרדות.

מי שמצוי באוברדרפט ורוצה להגיע לנכסים בסוד הכסף יש סדנת בונוס מיוחדת ליציאה מחובות.

>>> הנה כאן משריינים מקום ומחיר לתכנית סוד הכסף.

לשיחה עם יועץ התכנית ולכל שאלה ניתן להשאיר כאן פרטים

והיועץ (כולם בוגרי סוד הכסף ) יחזור אליך בהקדם.

 

שלך באהבה

פורים שמח

גיל אורלי

"לאפשר לכל אחד ביטחון וחופש כלכלי"

למפגש בוקר של מהפך כלכלי עם גיל אורלי- לחץ כאן

לפרטים מלאים על תכנית סוד הכסף לחצו כאן 

ליצירת קשר התקשרו – 1-700-504-444

לדף הפייסבוק שלי לחצו כאן  

לערוץ היוטיוב – לחצו כאן 

גיל אורלי באינסטגרם -לחצו כאן 

לקבוצת הפייסבוק "יוצרים נכסים עם גיל אורלי" – לחצו כאן 

לקבוצת הפייסבוק "ממינוס לניצחון כלכלי עם גיל אורלי" – לחצו כאן

 

השאר תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם