בית / ניהול תקציב / השלכות כלכליות של אחזקת בעלי חיים
השלכות כלכליות של אחזקת בעלי חיים

השלכות כלכליות של אחזקת בעלי חיים

רכישה של חיית מחמד מגדילה את ההוצאות בעשרות עד מאות שקלים בחודש, אך מעניקה למשפחה יתרונות אחרים. כיצד להיערך לבקשה המפורסמת "אבא, תקנה שלי כלב"?

משפחות ישראליות רבות כוללות בין חברי המשפחה, כאלו ההולכים על ארבע. לצירופו של בעל חיים לתא המשפחתי יתרונות רבים, שכן כך מלמדים את הילדים אודות אחריות ודאגה לאחר, אך גם סכנות כלכליות שיש לקחת בחשבון.

 

אילן יוחסין – רכישת חיות מחמד בעלות אילן יוחסין מפואר ותעודות, גוררת הוצאה של מאות אם לא אלפי שקלים, כתלות בנדירות הגזע ובייחוס המשפחתי של חיית המחמד. חשוב להכיר בכך שלצד הוצאה ראשית זו צפויות הוצאות נוספות על ביטוחים כנגד בעיות גנטיות רפואיות הספציפיות לבעלי חיים גזעיים. בכדי לחסוך בסעיף זה ולעשות מצווה, ניתן לקחת את הילדים למרכזי אימוץ כגון תנו לחיות לחיות, ולבחור בחינם או בעלות מזערית, חיית מחמד שאינה מתהדרת באילן יוחסין, אבל תעניק לילדים הרבה אהבה.

ציוד כמו לאחר לידה ראשונה, גם לאחר אימוץ חיית מחמד ראשונה, קיימות הוצאות ראשוניות על ציוד כגון ארגז חול לחתול, קערות אוכל, כלוב לאוגר, שמפו לחיות מחמד וכן הלאה. הוצאות אלו עשויות להגיע למאות שקלים ועל כן כדאי להתכונן לכך מראש ולהשוות מחירים בין חנויות לחיות מחמד.

הוצאות השנה הראשונה – השנה הראשונה בחייה של חיית מחמד, כמו השנה הראשונה בחייו של תינוק, יקרה יחסית לבאות אחריה. חיות המחמד יצטרכו בשנה זו לעבור חיסונים, בדיקות, תילוע ועיקור או סירוס במידה ותבחרו בכך, ובנוסף אילוף וחינוך. בדרך צפויים לכם אי אילו נזקים לבית, לבגדים ולשטיחים, וכל אלו יוסיפו לסל ההוצאות מאות שקלים נוספים.

הוצאות שוטפות – חיית המחמד שלכם דורשת אוכל, טיפוח, צעצועים וטיפול רפואי, ועל כן מדי חודש תוציאו על סעיפים אלו 50-300 ₪, בהתאם לחיה ולדרישותיה. כאשר חיית המחמד דורשת אקוואריום, קחו בחשבון את העלייה האפשרית בחשבון החשמל הנגרמת מהפעלת המסננים 24/7.

בסעיף האוכל, כדאי להקפיד על מזון איכותי שלא יביא את חיית המחמד לכדי השמנה או יגרום לבעיות רפואיות עקב הרכב תזונתי נמוך, אך ניתן לחסוך על ידי הצטרפות למועדוני חברים בחנויות חיות, המקנים לא פעם הנחה על קנייה ועל שירותי הוטרינריה.

ביטוחים – בשנים האחרונות גדלה המודעות לביטוחים עבור חיות מחמד, הכוללת טיפול רפואי ותרופתי וכן נזקי צד שלישי. העלויות הרפואיות של טיפול בחיות מזדקנות וכן עלויות התביעה במקרה של נשיכה עשויות להיות יקרות, ועל כן כדאי לשקול לרכוש ביטוחים מסוג זה. חשוב להתאים את הביטוח למידת ההשתתפות העצמית הרצויה ולתקציב המשפחתי ולקרוא בעיון אלו תחומים מכוסים בו.

 פנסיונים – כאשר אתם יוצאים לחופשה עליכם לדאוג לתשתית עבור חיית המחמד שלכם, בין אם מדובר בפנסיון או ב"דוגי-סיטר". לכל אלו עלויות נוספות שעליכם לקחת בחשבון כאשר אתם מתכננים את החופשה השנתית.

השאר תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם