בית / main / איך מוזילים עלויות בפחות מעשרה קליקים ושיחות טלפון?
איך מוזילים עלויות בפחות מעשרה קליקים ושיחות טלפון?

איך מוזילים עלויות בפחות מעשרה קליקים ושיחות טלפון?

אם גדלתם בארץ בעשורים האחרונים, בוודאי שלא הצלחתם לפספס את העלייה המתמדת ברווחיות של חברות האשראי, הבנקים והתקשורת. אחת הסיבות לאותה עלייה מתמדת היא העובדה שרק אחוזים בודדים מאיתנו טורחים לברר האם הם משלמים יותר מדי על השירותים אותם הם מקבלים מגופים אלו. בכמה קליקים באינטרנט ושיחות טלפון, ניתן לחסוך מאות עד אלפי שקלים בשנה. הסיפוק מובטח!

 1.     כמה אתם משלמים על טלפון סלולרי?

בעידן שבו ההתניידות מחברת סלולר אחת לאחרת מתבצעת עבורכם, חברות הסלולר צריכות לעבוד קשה כדי לשמר אתכם. הכנסו לאתר של חברת הסלולר שלכם ובדקו אילו מסלולים היא מציעה. אם המסלולים שלה משתלמים משל המתחרים, קליק באתר יעביר אתכם לחבילה טובה יותר. אם לא, המתחרים ישמחו לקבל אתכם לשורותיהם, וגם כאן, כל שידרש מכם הוא קליק באתר.

כדאי לזכור שהיום לא ניתן לכבול בהתחייבות לטווח ארוך, כך שבתום המבצע תוכלו לבחור מבין המבצעים החדשים באתר, או במעבר לחברה אחרת, וכל הזמן לשלם פחות. מדובר בהשקעה של כ-10 דקות או הפסקת קפה אחת, שיכולה לחסוך לכם מאות שקלים בשנה.

 2.     הוזילו את עלויות האינטרנט שלכם 

בזק והוט משקיעות עשרות אלפי שקלים בשנה כדי לשכנע אתכם להיות לקוחות שלהם ולרכוש אינטרנט מהיר יותר כל הזמן. אם אינכם גיימרים שמשחקים אונליין, צרכני תוכניות בצפייה ישירה או מורידים כבדים מהרשת, כנראה שלא תרגישו בהבדל משמעותי בין מהירות גלישה של 5, 10 או 100 מגה. איפה כן תרגישו בהבדל? בחשבון שלכם! העדיפו שלא לשדרג מהירות באותו מחיר, אלא לנסות ולהוזיל את המחיר הקיים. השוו בין חבילות של ספקי אינטרנט שונים, ומצאו את ההצעה המשתלמת עבורכם. רוב החברות מציעות גם שירותי טלפוניה, ולכן שווה לבדוק את ההצעות שלהן.

לכאורה, קשה להוזיל את מחיר התשתית אם אינכם רוצים לעבור חברה, אך דעו שבאמצעות העברת בעלות מבעל החשבון הנוכחי לבני משפחה אחרים, תוכלו לקבל את ההטבות של לקוח חדש, מבלי לשלם עלויות התקנה מאפס. לשם כך אמנם תצטרכו לשוחח עם שירות הלקוחות, אבל מדובר בשיחה בת כחצי שעה, שתחסוך לכם מאות שקלים בשנה.

 3.     מתי בפעם האחרונה הרמתם טלפון לבנק?

אצל רובנו כרטיס האשראי מחויב מדי חודש באלפי שקלים. אם אנחנו כבר דואגים לעושרן של חברות האשראי והבנק, אז למה שנשלם להם בנוסף גם את דמי הכרטיס? מכיוון שלרבים יש יותר מכרטיס אשראי אחד, העלויות של דמי הכרטיס נעות בין עשרות למאות בחודש. טלפון אסרטיבי לבנק בדרישה לבטל את דמי הכרטיס יחסוך לכם בשנה מאות שקלים, ואם זה לא עובד ישר – נסו לאיים בהחלפת חברת האשראי שלכם, שבוודאי לא תרצה לאבד לקוח נאמן כמותכם.

ואם כבר התקשרתם לבנק, שווה לברר האם יש להם מסלולים אחרים שמתאימים למצבכם המשפחתי, ויכולים לחסוך לכם עמלות. תשובה חיובית תחייב אתכם בקפיצה לבנק אבל תחסוך לכם המון עמלות שורה מעצבנות שמצטברות לכדי הרבה כסף.

 4.     מחדשים ביטוח רכב? לא בלי להשוות

כמה טלפונים לחברות הביטוח המוכרות ביותר, יגלו לכם שקיימת שונות בעלויות ביטוח הרכב, אותה תוכלו לנצל לטובתכם. כדאי להשוות 4 ספקים שונים לפני שסוגרים ביטוח רכב. בחלק מהמקרים ביטוח החובה יהיה זול יותר אצל אחד והמקיף אצל אחר. בבואכם לסגור אצל אחד הספקים, הודיעו לו על המחירים הזולים יותר שקיבלתם ובקשו ממנו הצעה משווה. אם החלטתם לחזור לסוכן הביטוח שלכם, הציגו גם לו את המחירים הזולים על מנת שיוכל להציע הצעה משתלמת יותר. אמנם מדובר בכ-6 שיחות טלפון קצרות, אבל הן שוות מאות שקלים שישארו אצלכם בארנק.

עלינו לזכור שכלקוח יש לנו את הכח לבחור מי יקבל את הכסף שלנו, ושעל הספקים השונים להתחרות על ליבנו, כיוון שהספקים האחרים ישמחו לקבל אותנו לשורותיהם. המיקוח אולי כרוך במעט אי נוחות, אבל באמצעותו נוכל לפנות מאות עד אלפי שקלים בשנה שישמשו אותנו לדברים שעושים לנו טוב, ויקטינו את תחושת העושק שאנו חווים.

השאר תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם

דילוג לתוכן