בית / main / הזמנה לחתונה מאת גיל אורלי
הזמנה לחתונה מאת גיל אורלי

הזמנה לחתונה מאת גיל אורלי

גיל אורלי מסביר כיצד להיערך להוצאה של מתנות חתונה

תקופה זו נחשבת לעונת החתונות, ובבתים רבים כבר החלו להצטבר הזמנות לחתונות, שחלק לא ניכר ממקבליהן מתייחס אליהן כאל "אגרה" או מס שעליהם לשלם, כיוון שצ'ק ממוצע דורש תקצוב של לפחות 500 ₪ מתקציב כלכלת המשפחה.

בשנים האחרונות המחיר הממוצע של מנה לאירוע עלה ועמו הציפייה לצ'ק גבוה יותר. העלויות הנלוות כגון בייביסיטר,קניית בגדים ואיפור, דלק ועוד, מתווספות לצ'ק הניתן לזוג, והופכות כל יציאה לחתונה להוצאה יקרה המכבידה על שגרת כלכלת המשפחה.

כיצד להערך להוצאות על חתונות במסגרת כלכלת המשפחה?

תקופת עונת החתונות נקבעת על פי לוח השנה וניתן להתכונן לה מראש. כדאי להקצות במשך כל השנה חסכון ייעודי שמטרתו להקל בזמן אמת על כלכלת הבית שלכם. במידה והיחס שלכם לחתונות הוא כאל בילוי, ניתן להגדיר אותו כחלק מההוצאות על פנאי ובילוי בתכנון כלכלת המשפחה וכך תצטרכו לחסוך פחות באופן ייעודי.

לא חייבים ללכת לכל האירועים

נסו למיין את ההזמנות על פי חשיבות האירוע עבורכם ותחושת החובה שלכם להגיע אליו. לרוב אירועי משפחה וחברים קרובים הם אירועים שאנו לא רק חייבים להגיע אליהם אלא גם מעוניינים בכך, ועל כן כדאי לתעדף אותם בראש הרשימה. אחריהם נמצאים אירועים שאליהם אנו מחוייבים להגיע כיוון שמדובר באנשים שהאינטרקציה שלנו איתם קרובה (כמו למשל עמיתים לעבודה או שכנים), ובסוף נמצאים קרובים רחוקים ומכרים שלא דיברתם איתם שנים ונזכרים לחדש קשר לקראת החתונה. אם אינכם משפחה קרובה, ותרו גם על אירועים של בני דודים כיוון שגם כך כמעט ולא יזכרו שהייתם אמורים להיות בהם.

מה לעשות אם לא הולכים לאירוע?

אם לא מגיעים לאירוע כדאי להודיע על כך מראש למשפחת הזוג, כך לפחות תמנעו מהם הפסד של מנה. במידה וחשוב לכם לשמור על קשר חם עם המשפחה ביכולתכם להעניק לזוג מתנה צנועה תקופה קצרה לאחר האירוע, ובאופן זה למנוע את ההכבדה על התקציב שלכם. לפעמים עדיף שלא להגיע מאשר להגיע ולהתפדח במהלך כל הערב בשל גובה הצ'ק.

ואם אי אפשר להמנע מלהגיע לאירוע?

במידה ואתם חייבים להגיע לאירוע נסו לצמצם את היקף ההוצאה על ידי שליחת נציגות מטעמכם. כאשר רק אחד מבני הזוג מגיע, העלויות של בייביסיטר כמו עלותה של מנה נוספת נחסכות, ובמידה ותצליחו להצטרף לאנשים נוספים מהמעגל החברתי שלכם שנוסעים אף הם לאירוע, תוכלו גם לחסוך את הוצאות הדלק.

כמה להביא בצ'ק לחתונה?

על אף שקשה להתעלם מההעלות האמיתית לזוג, הנגזרת על פי רוב מבחירת המקום לחתונה, אל תנסו לשפר את כלכלת המשפחה של הזוג על ידי הוצאה מאיזון של כלכלת המשפחה שלכם. תנו בהתאם ליכולת או בהתאם למה שקיבלתם לאירועים שערכתם אתם, וזכרו כי השיקולים הכלכליים של המזמינים אתכם לא חייבים לההפך גם לשיקולים שלכם.

שורה תחתונה:

ההוצאה על אירועים היא הוצאה כבדה למדי על התקציב המשפחתי, אך באמצעות תכנון וחסכון מראש וסינון האירועים לפי דרגת חשיבותם, תוכלו לשלב אותה בהצלחה בתקציב ההוצאות שלכם.

שלכם

גיל אורלי

אודות netanel

השאר תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תפורסם

דילוג לתוכן